Poznaj nasz zespół

Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów odnawialnych źródeł energii

Paweł Guziński

Prezes Zarządu

Bezpieczeństwo energetyczne jest dziś bardzo istotnym elementem zarówno polityki międzynarodowej, ale również życia codziennego każdego z nas. Dlatego tak ważne jest wypracowanie najlepszych rozwiązań energetycznych i wspólna praca na rzecz bezpieczeństwa dostaw energii. Ten spokój musimy zapewnić sobie sami. Chcę, by rozproszona energetyka była rozwijana w Polsce w oparciu o najnowsze technologie, oraz nasze własne rodzinne firmy i przedsiębiorstwa. Od wielu lat prowadzę działalność, dzięki czemu tysiące domów w małych miasteczkach zasilanych jest w czystą energię z wiatru. Daje mi dużo satysfakcji a na co dzień motywuje do aktywnego wspierania tej młodej branży poprzez Stowarzyszenie Małej Energetyki Wiatrowej.”

Kamil Szydłowski

Wiceprezes Zarządu

Energetyka wiatrowa w Polsce to nie tylko domena zagranicznych korporacji z obcym kapitałem. W zielone technologie zainwestowało w naszym kraju kilkuset małych i średnich przedsiębiorców, którzy pomimo wielu trudności ukończyli swoje projekty. Członkowie SMEW są dla mnie przykładem tego, jak polska energetyka powinna wyglądać w przyszłości. Wierzę, że polski biznes jest w stanie wziąć na siebie część odpowiedzialności za bezpieczeństwo i stabilność dostaw energii”

Paweł Nowak

Radca prawny, członek Komisji Rewizyjnej SMEW

Specjalista w sprawach z zakresu energii, środowiska oraz prawa korporacyjnego. Posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów oraz doradztwie w sprawach związanych z systemami wsparcia dla energii odnawialnej, umowami zakupu energii jak również pozwoleniami, budową, finansowaniem i użytkowaniem elektrowni wiatrowych. Wspiera członków SMEW fachowym doradztwem oraz przygotowuje propozycje postulowanych przez branżę zmian w prawie.