Zarząd SMEW


Paweł Guziński

Prezes Zarządu

„Bezpieczeństwo energetyczne jest dziś bardzo istotnym elementem zarówno polityki międzynarodowej, ale również życia codziennego każdego z nas. Dlatego tak ważne jest wypracowanie najlepszych rozwiązań energetycznych i wspólna praca na rzecz bezpieczeństwa dostaw energii. Ten spokój musimy zapewnić sobie sami. Chcę, by rozproszona energetyka była rozwijana w Polsce w oparciu o najnowsze technologie, oraz nasze własne rodzinne firmy i przedsiębiorstwa. Od wielu lat prowadzę działalność, dzięki czemu tysiące domów w małych miasteczkach zasilanych jest w czystą energię z wiatru. Daje mi dużo satysfakcji a na co dzień motywuje do aktywnego wspierania tej młodej branży poprzez Stowarzyszenie Małej Energetyki Wiatrowej.”


Ewa Magiera

Wiceprezes Zarządu

​„Energetyka wiatrowa w Polsce to nie tylko domena zagranicznych korporacji z obcym kapitałem. W zielone technologie zainwestowało w naszym kraju kilkuset małych i średnich przedsiębiorców, którzy pomimo wielu trudności ukończyli swoje projekty. Członkowie SMEW są przykładem tego, jak polska energetyka powinna wyglądać w przyszłości. Wierzę, że polski biznes jest w stanie wziąć na siebie część odpowiedzialności za bezpieczeństwo i stabilność dostaw energii”


Krzysztof Tyszkiewicz

Członek Zarządu

​Specjalista w sprawach z polityki energetycznej oraz środowiska. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy na rzecz organizacji branżowych. Wspiera sektor OZE fachowym doradztwem w zakresie komunikacji.